süpereleman ilan ara

Sakarya'nın eleman ve iş ilanları servisi

• Google ile arama
• Tavsiyeli arama
• Eleman ilanı arama
• Google ile arama
• Tavsiyeli arama
• Eleman ilanı arama

Toplam 656 iş ilanı, 3941 firma, 23885 iş arayan.

Bellboy alanındaki iş ve eleman ilanları

Bellboy olarak işe girenler genellikle otellerde çalışır, hem otelde hem de konuklara araçlarında yardımcı olmak için zaman geçirirler. Bellboy olarak çalışanlar için hem hafta sonu hem de akşam saatlerinde iş saati olması olağandışı değildir. Bellboy olmakla ilgileniyorsanız, bu işin fazla miktarda yürümek ve ağır nesneleri kaldırmak olduğunu bilmelisiniz.

 

Bellboyların görev ve sorumluluklarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 

·        Bagaj yardımı: Bellboylar, konukların bagajlarını konuk odalarına ve odalarından çıkmak istediklerinde resepsiyona taşıma konusunda yardımcı olur. Bazı durumlarda, resepsiyonda check-in saatinden önce otele gelen konukların valizlerini teslim alarak hazır beklerler ve konaklamalarını eşyaları ile birlikte odalarına götürürler,

·        Ulaşım yardımı: Bellboy olarak çalışan kişiler, genellikle otel müşterisi adına, sokakta taksi çağırmak veya diğer ulaşım hizmetleri ile iletişime geçmek yoluyla konuklara ulaşım düzenlemelerinde yardımcı olurlar,

·        Otel müşterilerini karşılama: Bellboylar, genellikle otel kapılarının yakınında ya da yanında durur, müşterilerin ön büroya, restoranlara ya da binanın diğer alanlarına karşı selamlar ve yönlendirir.

·        Özel İhtiyaç Yardımı: Bir otel konuğunun fiziksel engelli olduğu durumlarda, bir memuru, konuğu odasına veya otelin diğer alanlarına taşımaya yardımcı olabilir. Bell personeli, konuklara, araçların içine ve dışına da yardımcı olabilir.

·        Yerel bilgi ve öneri sağlama: Bir otelde o an resepsiyonist yok ise, bellboy personeli yerel turistik yerler, restoranlar ve etkinlikler hakkında bilgi vererek konuklara yardımcı olabilir.

 

İstatistiki araştırmalara göre bellboy olarak çalışan kişiler 5 yıl içerisinde maaşlarında artış beklemektedir. Ancak 10 yıldan fazla çalışan kişiler yüksek oranda emekliliğe kadar çalışmaktadırlar. Yine yapılan araştırmalara göre bellboy olarak erkekler çok daha fazla çalışmaktadır. Bunun sebebi ise bahsettiğimiz gibi valizleri taşımak ya da ağır eşyaları taşımak zorunda kalmalarıdır.

 

Bellboy olarak daha önce çalışmış olmak tabii ki önemli ancak çoğu iş yeri henüz ilk işleri olsa bile bellboy ünvanı ile çalışmak isteyen kişileri işe almaktadır. Önemli olan otelde çalışacağınız için dış görünüşünüze ve bakımınıza önem vermektir. Eğer iş fırsatlarından yararlanmak ve bu departmanda uzmanlaşmak istiyorsanız; Bellboy ilanlarına https://www.supereleman.com/bellboy-is-ilanlari linki üzerinden ulaşabilir ve özellikle Sakarya’daki Bellboy iş ilanlarına ulaşmak istiyorsanız da seçimlerinizi Sakaryalı firmalardan yana kullanabilirsiniz.

 

1
Ada Elit Hotel | Sakarya > Adapazarı | 07.08.2020