süpereleman ilan ara
Sakarya'nın eleman ve iş ilanları servisi
• Google ile arama
• Tavsiyeli arama
• Eleman ilanı arama
• Google ile arama
• Tavsiyeli arama
• Eleman ilanı arama

Toplam 292 iş ilanı, 3987 firma, 16694 iş arayan.

Araştırma Geliştirme iş ilanları

Genel itibariyle Ar-Ge olarak geçer. Araştırma Geliştirme personelleri çalıştıkları firmayı yükseltmek için çalışırlar, aynı zamanda da olan sistemleri iyileştirmeye çalışarak firmanın maliyetini düşürmeye yönelik çalışmalarda bulunurlar. Ar-Ge çalışanları oldukça çok alanda çalışmaktadır. Hemen hemen her firma çalıştıkları sektöre göre Ar-Ge çalıştırır. Kurumsal firmalar Ar-Ge personeline daha çok ihtiyaç duyarlar.

Peki Araştırma Geliştirme elemanı hangi sektörde çalışır? İş tanımı nedir? Sorumluluk alanlarında ne vardır? 

Ar-Ge personeli;

       Çalıştıkları kurumun maliyetlerini nasıl düşüreceğini araştırır ve ilgili birimlerle iletişim içerisinde olarak uygun sonuca varır,

       Çalıştığı sektörde iş yapan başka firmaları araştırarak şirketin gelişmesine destek sağlar. Bu şekilde pazar araştırması yapmış olur,

       Araştırdığı firmaların maliyetini ve ürün çeşitliliğini inceler,

       Yenilikçi bakış açısı ile farklı ürünlerin üretimine katkıda bulunur ya da farklı firmalara göre eksikleri tespit eder.

Saydığımız iş tanımları neticesinde araştırma geliştirme personelleri harekete geçerek gerekli işlemleri yaparlar. Bu süreç firmaların yenilikçi olması ve trendleri takip edebilmesi için neredeyse zorunlu görevleri olarak görülmektedir. Bu da demek oluyor ki firmanın ürettiği ürün göz ardı edildiğinde tüm firmalar Ar-Ge personeline ihtiyaç duymaktadır.

Ar-Ge departmanı aslında bir yandan mühendislik diploması gerektirmektedir. Hangi sektörde çalışıyorsanız o sektöre ait mühendislik belgesi sizden istenebilir. Üniversitede araştırma geliştirme diye bir bölüm olmamasının asıl sebebi herkesin kendi okuduğu bölüme ait Ar-Ge personeli olmasından kaynaklanmaktadır. Ar-Ge personellerine Ar-Ge mühendisi de diyebiliriz. https://www.supereleman.com/arastirma-gelistirme-is-ilanlari üzerinden araştırma geliştirme başlığı altındaki iş ilanlarını inceleyebilir ve size uygun olan iş ilanına başvuruda bulunabilirsiniz. 

Son zamanlarda araştırma geliştirme departmanı için ayrıca kurs seçeneği sunulmaktadır. Bununla birlikte kursa mühendisler gitmekte ve çalışacağı sektör için belge temin edebilmektedir. Ar-Ge mühendisleri en çok otomotiv sektöründe çalışmaktadır. İstatistiklere göre en az ise sağlık ve enerji sektörlerinde çalışmakta oldukları görülmektedir. Genel itibariyle mühendis olarak istihdam sağlandığı için neredeyse yarı yarıya üniversite mezunu çalışan bulunmaktadır.

Ar-Ge mühendislerinden bilgisayar bilgisi istenmektedir. Ancak kullanılan programlar çeşitlilik gösterdiği gibi en çok SOLIDWORKS, AutoCAD ve MATLAB  gibi program bilgisi istenmektedir. İş ilanları için https://www.supereleman.com/arastirma-gelistirme-is-ilanlari 'a bakabilirsiniz.   

Bu kritere uygun kayıt bulunmadı.