süpereleman ilan ara

Sakarya'nın eleman ve iş ilanları servisi

• Google ile arama
• Tavsiyeli arama
• Eleman ilanı arama
• Google ile arama
• Tavsiyeli arama
• Eleman ilanı arama

Toplam 345 iş ilanı, 3943 firma, 20209 iş arayan.

Aktivasyon Elemanı alanındaki iş ve eleman ilanları

Aktivasyon Elemanı
Genel itibariyle telekomünikasyon sektöründe çalışacak kişiler başvuruda bulunabilirler. Peki aktivasyon elemanı kimdir? Ne iş yapar? İsterseniz ilk olarak aktivasyon elemanı unvanıyla çalışmadıysanız size işin inceliklerini anlatalım. Bilişim sektöründe ya da telekomünikasyon şirketlerinde çalışılacağı için iş tanımında görüldüğü üzere aktivasyon işi ile ilgili kişiler için kullanılan bir tanımdır. Ürün aktivasyonu ya da aktive olan ürünün reddinden sorumlu kişiler aktivasyon elemanı olarak çalışabilirler. Aktivasyon elemanı olarak çalışabilmeniz için müşteri ilişkilerinizin kuvvetli olması gerekmektedir. Öncelikle müşterinin istekleri dinlenecek ve ona göre aktivasyon işlemleri gerçekleştirilecektir.

Bir aktivasyon elemanında olması gereken özellikler şu şekilde sıralanmaktadır;
● İletişimi kuvvetli ve sosyal açıdan başarılı olmak,
● Bilgisayar becerileri gelişmiş ve MS Office ürünlerini kullanabiliyor olmak,
● Sektörünüz teknoloji ile ilgili olduğu için teknolojik gelişmeler ile ilgili bilgi sahibi olmak,
● Müşteri tarafından firmanız ile ilgili sorulan sorulara yanıt verebilmek adına firma ile ilgili bilgileri biliyor olmak,
● İstekli olmak,
● Ekip çalışmasına uyum sağlamak.

Aktivasyon elemanı olabilmek için gereken eğitim koşulları firmaları göre değişmektedir. Ancak bir çok firma lise mezunu, üniversite öğrencisi ya da üniversite mezunu olması gibi koşulları öne sürer. Bununla birlikte istatistiklere bakıldığında aktivasyon elemanı olarak genel itibariyle doktora, yüksek lisans veya üniversite öğrencilerinin çalıştığını görebiliriz. İlköğretim eğitimi almış kişiler sektörde küçük bir paya sahiptir. Aktivasyon elemanından beklenen yetenekler içerisinde en büyük pay bilgisayar becerisi olsa bile ikinci sırayı satış ve pazarlama yeteneği alır. Sonuç olarak müşteri ile sürekli iletişim halinde olmanızı gerektirecek bir iş olduğu için iletişim beceriniz ve ikna kabiliyetiniz de sizi işinizde başarılı bir konuma getirecektir. Müşterinin size ihtiyaç duyduğu süreçlerin sonunda ise muhakkak müşteri takibi yapmanız gerekmektedir. Müşterilerinizi sıkmayacak düzeyde iletişim içerisinde olursanız müşteri kaybetmemiş olursunuz ve başka ürün satışları için de kendinize referans edinmiş olursunuz. Aktivasyon elemanı olabilmek için operasyonel ve idari planlarınızın kuvvetli olması gerekmektedir. Bazı firmalar çalıştığı konum ya da insan çeşitliliğine göre sizden ikinci bir dil de isteyebilmektedir. Bunun için aktivasyon elemanı başlığı altındaki ilanlara www.supereleman.com üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda başka iş ilanlarına da kolaylıkla bakabilirsiniz. Aktivasyon elemanı olmak için özellikle bir bölümde okumanız beklenmez. Bir çok kurumsal firma sizi aktivasyon elemanı olarak eğitecektir. Çünkü firmaların çoğu kendi verdiği eğitim doğrultusunda personel çalıştırmayı daha öncelikli görür. Firmaların kendi kurum kültürüne göre eğitim almış olan bir personel, şirketinde başarılı olacaktır. Tüm bunlarla birlikte müşterilerine ait özel bilgilere sahip olan aktivasyon elemanları, müşterilerin gizlilik kurallarına sadık kalmalıdır.
Aktivasyon elemanları, en çok bir sektörün bilgi işlem ve satış departmanlarında çalışırlar. Müşteri ilişkileri ve çağrı merkezi gibi bir çok dalda da çalışabilmekte oldukları gibi en az arşiv ya da dökümasyon departmanında çalışmaktadırlar. Aynı zamanda en çok elektrik elektronik sektöründe, en az ise tekstil ve danışmanlık sektöründe çalışmaktadırlar. Ülkemizde aktivasyon elemanı diyince en çok kadın çalışanlar akla gelmektedir. Neredeyse dörtte üçü kadın çalışandır. Geri kalan dörtte birlik kısımda da erkekler çalışmaktadır. Aslında ne kadar yaygın bir meslek olduğunu bilmeyen bir çok insan kendisinin kısıtlı bir sektörde çalıştığını sanabilir ancak yazımızda da belirttiğimiz üzere aktivasyon işi sizi bir çok dalda çalışmanız için teşvik eder. Üstelik deneyimli ve deneyimsiz bir çok personel alımı yapılmaktadır. Aktivasyon personel alımları için www.supereleman.com üzerinden ilanları inceleyebilir size uygun ilana başvuru yapabilirsiniz. Bilgisayar becerinize, sosyal zekanıza ve müşteri ilişkilerinize güveniyorsanız denemek için başvuru yapabilir, kendinizi değerlendirebilirsiniz. Aktivasyon personeli olduktan sonra deneyiminiz size farklı şirketlere başvuru yapmanıza da olanak sağlayacaktır.
Aktivasyon elemanları için bırakılan iş ilanlarına göz atarak size uygun iş ilanını kolaylıkla bulabilir, kendinizi farklı sektörlerde geliştirebilirsiniz. Kurumsal şirketlerin birçoğu konuda uzman kişiler ile çalışmak isteyeceği için bazen deneyimli, bazen de deneyimsiz elemanlar alarak kendisi eğitim verir. Bahsettiğimiz üzere şirketler haricinde akademik olarak bir eğitimi olmadığı için bölümünüz ne olursa olsun iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Bu yüzden en kısa süre içerinde www.supereleman.com üzerinden ister aktivasyon elemanı olarak isterseniz de kendi uzmanlık alanınızda iş ilanlarına göz gezdirebilirsiniz.

Bu kritere uygun kayıt bulunmadı.